مشاهده منو

پخش زنده

درباره ما

چرا نه به یهود ستیزی؟

شاید کامل‌ترین تعریف و یا توضیح پدیده “یهودستیزی” در طی سال‌های گذشته، مقایسه آن با یک “ویروس” است .«ویروسی که شکل خود را بنا به شرایط اجتماعی و سیاسی در طی تاریخ تغییر داد و باعث ویرانی و خونریزی‌ها در جوامع بشری گردید». 

دورانی دشمنی با یهودیان به دلیل اعتقادشان به خدای واحد بود، در زمانی دیگر به بهانه عدم باورشان به مسیحِ موعود، مورد تنفر و تجاوز قرار گرفتند و بعد در عربستان، پیروان پیامبری که به آنها تهمت عدم پیروی از تورات را زد و با توسل به زور و کشتار آنها را به تغییر دین‌شان مجبور می‌کردند و سپس در اروپای قرن نوزده و بیست، یهودیان به عنوان نژادِ پست مورد تعدی و تبعیض و در نهایت وسیع‌ترین و مستندترین نسل‌کشی تاریخ بشری یعنی هولوکاست قرار گرفتند. 

اما تاریخ همیشه تکرار می‌شود و در دوران معاصر زیرپوشش “دفاع از ملت مظلوم فلسطین” یهود ستیزی خواستار خلع سلاح و نابودی اسرائیل یعنی تنها ماوی و محل دفاع یهودیان از خود شده است. 

پایه گذاران این تارنما با هدف روشنگری و ارائه اطلاعات درباره این قدیمی‌ترین بیماری اجتماعی بشری این حرکت را آغاز کرده‌اند. امیدواریم که ملت ایران و دیگر فارسی‌زبانان با آموزش آنچه در این مجموعه جمع‌آوری می‌شود با ما به شعار “نه به یهودستیزی” بپیوندند.

تازه‌ها